Böcek İlaçlama Firmalarındaki Yanlışlar

Doğanın bize sunduğu güzelliklerin yanında hayvanlar ve böceklerde doğanın dengesi için yadsınmaz bir gerçek. Böcekler doğanın dengesini oluşturmada gerekli olduğu kadar yaşam alanlarımızda görülmesi bize büyük sıkıntılar verebilir. Peki bu konuda neler yapabiliriz?

Ülkemizde pek çok şehirde bulunan ilaçlama firmaları, maalesef halk arasında merdiven altı diye tabir ettiğimiz, resmi bir ofisi, maliyeye kaydı, resmi faturası, haşere bilgilendirme formu ve hatta herhangi bir personeli dahi olmadan, girişimcinin kendisini firmanın müdürü aynı zamanda böcek ilaçlama hizmeti veren personel olarak tanıttığı, üstelik telefonda size cevap veren kişinin de kendisi olduğu, kartvizit ve internet sitesi yaptırarak böcek ilaçlama hizmetini profosyonel bir şekilde icraa ettiğini iddia eden onlarca girişimciyle dolu.

Maalesef ülkemizde pek çok konuda olduğu gibi bu konuda da bilgi yeter düzeyi ve farkındalık oldukça düşük. Halbuki profesyonel böcek ilaçlama firmasına sahip olduğunu iddia etmek için asgaride olacak şeylerden ilki, böcek ilaçlama hizmeti verecek kurumun ilgili yasal mevzuatlara uyar nitelikte bir iş yerinin, personel kıyafetlerinin her ilaçlama sonrasında dezenfekte olması için çamaşır yıkama odalarının, ilaçlama malzeme odalarının, soyunma kabinlerinin, kurumsal bir firma için de minimumda gerekecek ofis malzemeleriyle toplantı odaları olmazsa olmazlardan. Kaldı ki bununla da  bitmiyor. Halk sağlığı alanında böcek ilaçlama yapabilir izin belgesi alabilmek için minimum yeter koşulları açıkça mevzuatlarda belirtilmiş, en kaba tabirle Mesul müdürün yetki ve etkinliği tanımlanmış, ilaçlama yapacak personelin ayrı, mesul müdür ve ruhsat sahibinin ayrı olması gerektiği açıkça ifade edilmiştir.

Ama ekibimizin yıllar geçtikçe karşılaşmış olduğu hadiseler hiç de yukarıda tarif etmeye çalıştığımız resim ile örtüşmemekle beraber, çoğu girişimci ofisi olmadan ev telefonlarını kendi cep telefonlarına yönlendirerek ve alelade kulaktan dolma bilgiler ile sağlık bakanlığının izni olmayan ilaçlar ve yanlış onca uygulama ile hareket ederek ne yazık ki sektördeki kalite anlayışının gün be gün kötüleşmesine katkı sağlamaya devam ediyor.

Böcek ilaçlama firmalarındaki bir başka en önemli yanlış işe müşteriyi yanlış bilgilendirme. Bu inanın sadece merdiven altı diye tabir ettiğimiz oluşumların özelliği değil. Çok kurumsal olduğunu iddia eden ve bu şekilde gözüken, ilaçlama sektörününü tamamen teknik tarafında kalmış ve sahadaki uygulamalara haiz olmayan firmalardan bile duyduğumuz öyle kötü örnekler var ki saymakla bitiremeyeceğimizi söylesek abartmış olmayız. Örneğin, böcek ilaçlaması yapılacak mekanı tanımak ve onunla ilgili sorular sormadan fiyat veren, her böcek türüne aynı ilaçlamayı uygulayan onlarca firma var. En çok karşılaştıklarımızdan biri de müşterilerin gözünü boyamak için size hem jel hem kokusuz hem kokulu her türlü ilacı uygularız yeter ki biz gelelim yapalımcılar. Çoğu zaman müşterilerimiz bizi aradıklarında, neden her firmanın farklı bilgi ve farklı fiyat verdiğini anlamadığı için kafasının karıştığını fakat böcek ilaçlama konusunda uzman firmamız En ilaçlamanın, uygulama sonrasında bile nelerin yapılması gerektiğini aktaran ilk firma olduğunu söyleyen onlarca müşterimiz var.

İlaçlama sektöründeki kalite anlayışını arttırmaya devam edeceğiz. Gerçek manada doğru bilgiler, doğru fiyatlandırma ve söz verdiğimiz zamanda ve müşteri memnuniyetini mutlak ve mutlak göz önüne alarak size hizmet vermeye devam edeceğiz. Unutmayın kalite hiçbir zaman ucuz değildir. Bu nedenle de en ucuz böcek ilaçlama hizmeti yerine, ekonomik ama kaliteli hizmet anlayışı bizim sloganımız.

Müşterimizi üzmüyoruz ve kandırmıyoruz! Tek ilaçlama ile bitirilemeyecek yoğunluktaki bir böcek ilaçlama uygulamasına, merak etmeyin tek ilaçlama ile sorununuz çözülür deyip şikayet telefonlarına kayıtsız kalmıyoruz. Bizi diğer firmalardan ayıran en önemli özellik günün her saatinde ister İnternet sitemizdeki formu doldurarak, ister iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşarak, sorununuzun ne olduğunu ve nasıl giderilebileceği hakkında uzman ekibimizden destek alarak öğrenebilirsiniz. Bu tutumun da bizi profesyonel böcek ilaçlama firması dendiğinde akla ilk gelen isim yapmaya devam edeceği inancındayız.