Evdeki Fareler ile Mücadele

Yaptığımız işte en çok şikayet aldığımız  ilaçlama türünden biri de fare ilaçlamasıdır.

Evlerimizde gördüğümüz fareler maalesef çok can sıkıcı olabildiği gibi aslında farenin ayağında 40’a yakın bakteriyi de evlerimize taşıması, işin ciddiyetini göstermektedir. Peki evimizde fare ilaçlaması nasıl yapılmalı?

Genelde müşterilerimizin kulaktan dolma bilgiler ile karanfil, nane veya çeşitli kurutulmuş bitkilerin fareyi kovacağı inancı halen kabul görmekle beraber tamamen yanlış bir bilgidir. Ne etrafa koyacağınız otlar nede eczaneden alıp evinizde çeşitli yerlere koyacağınız yapışkanlar fareler için kesinlikle çözüm olmayacaktır. Unutmayın fareler çok sinsi hayvanlardır ve beraber yaşamayı severler. Eğer farelerden biri evinizi ziyaret etti ve sizde onu yapışkan aracılığı ile yakaladıysanız bu diğer fareleri yakalayamayacağınız anlamına gelir. Çünkü dikkat ederseniz farenin yakalandıktan sonra çeşitli sesler çıkardığını göreceksiniz. Bu sesler diğer arkadaşlarına bir uyarı manasında olup onlarında aynı tuzağa düşmemesini sağlamak içindir. Bir başka yanlış uygulama ise fare kapanları. Bu kesinlikle karşı olduğumuz bir yöntemdir. Nedeni ise bulunduğumuz yerde konulan kutuya bırakılan ilaçlar plastikler ile etkileşime girerek kimyasal solunmasına ve sağlığımıza ciddi zararlı olacağına işarettir.

Fare ilaçlama hizmetinin kaliteli ve doğru yapılabilmesi için işini profesyonel yapan danışman firmalara ihtiyaç duyulmaktadır. En ilaçlama olarak öncelikle evimize fare nereden gelmiş onu tespit ediyoruz ve farenin boyutunun tespit çalışması yapıldıktan sonra, gezdiği yerleri ve hayvanın düz ayakla kolay ulaşabileceği yerleri belirleyerek çeşitli fare zehirleri hazırlayarak ilaçlamamızı yapıyoruz. Evde fare ilaçlaması yaparken en önemli avantajımız ise kullandığımız fare ilaçlarını fareler yedikten sonra, bulundukları yerde ölmeyerek su içme ihtiyacı hissetmesiyle evlerimize geldiği yoldan lağıma döndükten sonra su içmesiyle lağımda ölmeleridir. Peki hepsi bu kadar mı? Tabi ki hayır.

Uyarıyoruz özellikle fare ilaçlamasında sıvı ilaçlama yapıyoruz, jel ilaçlama  da yapıyoruz diye yanlış bilgilendiren merdiven altı firmalardan uzak durunuz. Unutmayın en iyi fare ilaçlamasını yaptırmak evimize birçok farklı ilaçlama tekniklerinin bir arada uygulanması demek değil, sorunu doğru ilaçlama yöntemiyle çözmek demektir. Siz de diğer firmaların telefonda sıvı ilaçlama da yapıyorlar dediğinizi duyar gibiyiz. Lütfen inanmayın! Fare ilaçlamasında sıvı ilaçlama tamamen bir pazarlama ürünü olup bu tür tuzaklara düşmemenizi öneririz.

En ilaçlama olarak fare ilaçlaması yaptıktan sonra siz müşterilerimize evinizi nasıl temizlemeniz gerektiğini aktardıktan sonra, 7/24 desteğimize devam ediyoruz. 

Sizde uzman fare ilaçlama firması arıyorsanız En ilaçlamadan destek aldığınızda farkı hissedeceksiniz.