Lağım Faresi İlaçlama

Farelerin insanlar üzerindeki psikolojik etkisi yadsınmaz bir gerçektir. Hepimiz fareyi ilk gördüğümüzde korkmasak bile ürkeriz. Fakat farelerin en önemli etkisi korku değil, insan sağlığını tehdit edecek mikropları beraberinde taşımasıdır. Öyle ki lağım fareleri ayaklarında taşıdıkları 40 a yakın mikropla hayatlarımızı ciddi derecede tehdit etmektedirler.

Lağım faresi ilaçlama denince ilk akla gelen eczanelerden alınan ilaçlar, tahtaların üstüne sıkılan bol yapışkanlar ve türlü sıradan yöntemler aklımıza gelmektedir. Maalesef halkımızın bu konudaki ilk düşüncesi lağım faresi ilaçlamayı kendi yöntemlerim ile hallederim, veya onu süpürge ile öldürebilirim gibi maalesef sonuç vermeyecek yöntemler olmuştur. Oysa kaliteli lağım faresi ilaçlama hizmeti için gerekli ekipmana sahip olsanız bile, bu konudaki incelikleri bilmeden fareyi yakalamak imkansız hale gelecektir. Örneğin geçenlerde İstanbul Avrupa yakası lağım fare ilaçlaması için gittiğimiz fare ilaçlama servisinde, ev sahibi müşterimizin fareler için peynirleri yapışkanın ortasına koyduğu fakat hiçbir farenin bu tuzağa düşmediğini gözlemlemişti. Bunun nedeni öncelikle fareler çok zeki ve sinsi hayvanlardır. Fare ilaçlama sayfamızda bahsettiğimiz gibi, fareler grup halinde yaşarlar. Eğer bir fare sizin tuzaklarınıza düşmüşse bile diğerlerinin düşmemesi için sürekli bağırıp ses çıkaracaktır. Ayrıca bir başka doğru bilinen yanlış ise, her farenin her ilacı yediği yanlışıdır. Her farenin boyutuna göre yem miktarı ve cinsi farklılık göstermekte olup ayrıca konacak zehirli ilaçların insan tenine değmeyecek eldivenler ile bırakılması olmazsa olmazlardandır. Çünkü fareler sinsi hayvanlar oldukları için bir insan teninin kokusunu aldığı yiyecekleri kesinlikle yemeyeceklerdir.

En saçma yöntemlerden biri ise diğer ilaçlama firmalarının her tarafa saçtıkları büyük siyah kutular ve onu fare kapanıymış gibi pazarlamalarıdır. Halbuki fare ilaçlaması mümkün mertebe en kısa sürede profesyonel bir fare ilaçlama firmasından destek alarak çözümlenmelidir. Fare kapanı diye iddia edilen siyah kutuların içine konacak fare ilaçları ile plastik maddelerin tepkimeye girerek sizlere zehirli havayı teneffüs etmekten başka bir işe yaramayacaktır.

Lağım faresi ilaçlama hizmeti en kısa sürede çözümlenmeli ve farelerin doğal ortamlarında bulacağı yemler gibi ilaçlar hazırlanmalı ve gezdikleri yerlere bırakılmalıdır. İlaçları yiyecek fareler, su içme ihtiyacı hissederek lağımdan geldikleri yoldan dönüp su içerek, yedikleri zehirlerin su ile etkileşimi sonrası lağımda öleceklerdir. Buda lağım faresi ilaçlamanın en modern ve en profesyonel çözümüdür.

Yaşadığımız örneklerden bir ise, Anadolu yakası lağım faresi ilaçlama hizmetinde müşterimizin daha önce aradığı firmanın lağım faresinin ölmesi için sıvı ilaçlamanın yapılacağını, bizim de böyle bir hizmetimizin olup olmadığını sormasıydı. Bu tamamen yanlış ve sadece satış pazarlama taktiği olarak kullanmak istenen içi boş bir argümandır. Neyse ki müşterilerimiz gerek referanslarımızı arayarak gerekse yaptığımız işin kalitesini görerek bu tip argümanlara güvenmemektedirler. Sizce de 100 den fazla metan gazının yer aldığı lağımlarda yaşayan fareler için sıvı ilaçlama yapılması mantıksız değil mi?

Lağım fareleri gıda olabilecek her yeri küçük bir çocuk gibi karıştırarak her şey kemirebilirler. Tahtayı, alçıyı, kağıtları, poşeti v.b. her şeyi dişleriyle kemirirler. Lağım fareleri kemirerek ve dişlerini kuvvetlendirerek büyüdükleri için kemirme onlar için bir ihtiyaçtır. Bu nedenle lağım fareleriyle mücadele ciddi bir iştir ve mutlaka kaliteli ve profesyonel bir fare ilaçlama firmasından en kısa sürede destek alınmalıdır.

Üstelik size şimdi bir başka iyi haberimiz var. Yukarıda saydığımız olması gereken yöntemlere ek olarak lağım faresi canlı müdahale için de bizlerden destek alabilirsiniz. En ilaçlama olarak kendimizi her gün geliştiriyoruz. Müşterilerimizden aldığımız geri bildirimler sonucunda fare ilaçlaması yaparken artık En ilaçlamanın özel olarak hazırladığı canlı anında fare müdahalesi teklifleri için de bizlerden 7/24 destek alabilirsiniz.