Böcek İlaçlama Kesin Çözüm

Her yazımızda siz değerli okurlarımız için böcek ilaçlama alanında yanlış bilinen doğruları düzeltmeye çalışıyoruz. Bugün ki yazımızın konusu ise, böcek ilaçlama da kesin çözüm. Şimdi bunu biraz daha detaylandırmak için böcek ilaçlama yapılacak mekanlar ve böceklerin ortamdaki sıklığına göre çözüm önerilerimiz değişeceğinden ilk olarak evlerde sarı böceklerden bahsedebiliriz. Bu böcek türü gümüş böceği olarak ta bilinen süpürgeliklerin arasında banyolarımızda kırık fayans aralarında yuvalanır. Eğer çok yoğun bir şekilde görülmediyse tek seferde yapılacak uygulama, böcek ilaçlamasında kesin sonuç verecektir. Fakat yoğun olmasında işler değişecektir. Yazımızın bu kısmında diğer mekanlara geçerek yoğun böcek ilaçlama için bilgilerimizi bir kaç satır sonra ekleyelim.

Bir başka örnek ise restoran mutfaklarında görülen hamam böceğidir. Burada da az görülen hamam böcekleri için ise sorun tek  uygulama ile çözülecektir fakat, restoranlar sürekli yemek pişen yerler olduğu ve kırıntının, yağın eksik olmadığı sıcak yerler olduğu için özellikle hamam böcekleri restoranlarda yuvalanmaya adeta bayılırlar. Gündüz hiç görülmeyen böcekler gece karanıkta ve sessizlikte tabiri caizse restoranda cirit atarlar. Bunun nedeni hamam böceğinin sese ve ışığa karşı duyarlı olmasından kaynaklanmaktadır. Burada az görülen yoğunluk, mekanın sıcak olmasından ötürü belli bir zaman sonra değişebilir, çünkü hamam böcekleri çok çabuk ürerler ve yumurtalarını güvendikleri sote yerlere bırakırlar. Ayrıca sadece yuvalarını belli bir bölgeye değil birden fazla bölgeye bırakarak yavrularının yumurtadan çıkış sürecinde bulunma olasılığının riskini bölmüş olurlar. Bu nedenledir ki az görünen böcekler belli bir zaman sonra restoranınızda çok görülmeye başlanabilir. Bunun önüne geçmek için hamam böceği yumurtalarını öldürecek bir ilaç yer yüzünde keşfedilmemiş olduğundan ötürü en uygun ilaç jel ilaçlama olacaktır. Hamam böceği yavruları için yapılacak jel ilaçlama yumurtadan çıkacak böcekleri etkilese de restoranda yok etme olasılığını sıfıra düşürmeyecektir. Bu nedenle özellikle restoranlarda sağlık bakanlığının da onayladığı firmalardan belli periyotlar halinde böcek ilaçlama formu ve belgesi alınarak mekanımızın ilaçlanması gerekmektedir. Diğer yandan tek ilaçlama ile ben bu işi çözerim diyen birçok merdiven altı firmalar, daha sonra böcekler ölmedi diye şikayet almakta ve sonrası malum başka bir firmaya danışılarak ekstra maliyet çıkarmaktadır.

Bu bağlamda firmanın bilgi birikimi ve sizlere doğru bilgiyi aktarabilmesi ve en önemlisi şeffaf olabilmesi çok önemlidir.İşte tam bu kısımda tek ilaçlama ile yapılabilecek böcek ilaçlamalar varken, her ay veya belirlenen 21 günlük periyotlarla da bunu engelleyebileceğimiz mekanlar vardır. Zaten sağlık bakanlığının restoranlarda,fırınlarda,otellerde (vb.) ilaçlama yapılacağına dair zorunluluğu da bu yüzden değil mi? Diğer firmalardan ayıran ve böcek ilaçlamada kesin çözüm olarak %100 güven ilkesine dayalı iş yapış şeklimiz doğru bilgileri sizlerle paylaşmaktan geçtiğine inanıyoruz. ,

Böcek ilaçlama sorunu yaşayan kişiler ile beraber çalışarak bu sorunu daha çabuk halledebileceğimiz defalarca deneyimledik. Örneğin ilaçlama esnasında söylenen uyarılar ve sonrasında yapılacak müdahalelerin zamanında ve eksiksiz yapılması sonuç almayı kolaylaştırmaktadır. Fakat toplumumuzda maalesef temizlik anlayışı sadece görünen yerlerin silinmesinden ibaret olduğu için, bu tip mekanlarda kalıcı çözüm almak zorlaşmaktadır. Bunu bilen ve analiz eden sağlık bakanlığı da firmalara her ay ilaçlama yaptırma zorunluluğu getirmiştir.

Böcek ilaçlama yaptırırsam kesin sonuç olur mu diyen müşterilerimizi biraz aydınlattık diye düşünüyoruz. Kaliteli böcek ilaçlama servisi sizlere fiyat vermeden böceğin türünü yoğunluğunu nerelerde görüldüğünü sorması gerekmektedir. Öyle ki bazen maksimum 3 tane böcek görebiliyorum diyen müşterimizin evinde 100 den fazla böcek görebiliyoruz. Biz bu resme çok alışığız. Maalesef kimse bulunduğu ortamda böcek olma düşüncesini kabul edebilmiş değil. Buda bizim sizlere eksik bilgi vermemize sebep olabiliyor. Eğer sorunu eksiksiz anlayabilirsek kesin sonuç alabileceğimiz böcek ilaçlama uygulamalarını daha rahat uygulayabiliriz.

Kesin böcek ilaçlama hizmeti için hemen şimdi En ilaçlamaya ulaşabilirsiniz.