Pire İlaçlama

Her ilaçlamada olduğu gibi pire ilaçlamada da çok ciddi bir hazırlık gerekmektedir. Halk arasında pire ilaçlaması için nane kekik vb otların iyi geleceği ve pireyi yok edeceği gerçek dışıdır. Pire çok çabuk yayılan bir canlı olduğu için erkenden ilaçlanması çok önemlidir. Ayrıca pireler üremek için kana ihtiyaç duydukları için kanla beslendiği varsayılmaktadır. En önemli özellikleri yassı olmaları dikey ve yatak olarak 40 cm kadar zıplaya bilmeleridir.

Pireler kediden köpekten tozdan oluşabilirler. Genel olarak elbiselerin yatakların dikiş yerlerinde, gömleklerin yakalarında yaşarlar. Ayrıca pireler haftada 2000 adet yumurta yapabilmektedir. Yumurtalarını ise gelişigüzel etrafa bıraktıkları için yayılmaları çok kolaydır. Pireler kan ile beslendiğinden dolayı beraberinde de birçok hastalık taşımaktadır. Örneğin kedi üzerinde yaşayan bir pire size de bulaşabilir ve daha önce kedinin kanını emerek yaşamını sürdürdüğü için kedide olan hastalık taşıyıcı maddelerin size de geçmesini sağlayabilir. Bu nedenle pire ilaçlaması yapacak şirketin profesyonel bir şirket olması gerekmektedir.

Pireler çok çabuk üredikleri ve gelişigüzel yavruladıkları için çabuk yayılırlar bu sebeple lokal bir bölgeye ilaçlama yapmak kesinlikle yanlış bir uygulama olacaktır. Çünkü pireler gerekli ısı ortamını yakaladıklarında var oldukları yerleri severlerse üreme sayıları daha da artacaktır. Pire ilaçlamasında kullanılan özel ULV makinalarıyla ilaçlama yapılmalıdır. Sisleme dediğimiz bu yöntem ile pirelerin gidebileceği tüm alan taranarak ilaçlanmalıdır. Bu şekilde yapılamayan pire ilaçlaması kesinlikle sağlıklı sonuç vermeyecektir.

Pirelerin ömrü genelde 1 yıldır. Fakat üreme süreleri o kadar kısa ve üreme sayıları o kadar çoktur ki size gerçekten kabus gibi bir zaman yaşatabilir. Birçok müşterimizin sabaha kadar yatamadığını tüm mobilyalarını komple atmak istediklerine şahit olduk. İlaçlama yönteminin yanında ilaçlama için kullanılacak ilaçlar da insan sağlığını etkilemeyecek sağlık bakanlığı onaylı ilaçlar olması gerekmektedir. Sıradan basit manuel pompalar ile yapılan ilaçlamaları kesinlikle dikkate almayınız ve yaptırmayınız.

Unutmayın pire ilaçlamanın yanlış yapılması çok ciddi sağlık sorunlarının devamının geleceği anlamına gelmektedir. Pirelerin taşıdığı bakterileri de göz önünde bulundurduğumuzda bu konudaki hassasiyet bir kat daha artmaktadır. Sizde lütfen yanlış bilinen kendi yöntemlerinizi denemek yerine uzman pire ilaçlama firması olan En ilaçlamaya 7/24 danışarak bilgi alabilir, randevu oluşturabilirsiniz. Tek seferde kesin çözüm için şimdi hemen arayın

İstanbul’da kaliteli hizmet veren bir böcek ilaçlama firması arıyorsanız En ilaçlama 7/ yanı başınızda. Haydi sizde iletişim formundaki numaralardan arayarak veya formu doldurarak sorununuz hakkında acil destek alabilirsiniz.