Fare Nerede Yaşar

Yeryüzünde en mikrobik memeli hayvanlardan biri de fareler dir. Bilindiği gibi fareler kemirgen zararlılardır. Kemirme istekleri doğuştan bahşedilmiş olup demiri bile kestirebildiği bilinmektedir. Çünkü farelerin dişleri kemirgen yapısı için tasarlanmış ve sürekli zehirli ve uyuşturucu bir salgı yayan yapıya sahiptirler. Fareler aklınıza gelebilecek her türlü gıda ve gıda dışı maddeleri kemirerek zarar verebilir ve tüketebilirler. En sevdiği gıdalar ise bulgur, çikolata, kaşar peynir, tahıl ürünleridir. Gıda dışı maddelerden ise kemirmeyi en çok sevdiği şey kağıt parçalarıdır. Bu nedenle biz çoğu zaman fare ilaçlarımızı bu farenin sevdiği ortama uygun bir şekilde hazırlarız.

Fareler lağım faresi, tarla faresi, fındık faresi gibi çeşitli isimlendirmeler yapılsa da temel düzeyde kemirgen alışkanlıkları ve davranışları benzerdir. Bu kemirgenler bulunduğu ortama dışkıları ve çişleriyle aynı kediler gibi iz bırakırlar ve kendilerini güvende hissetmek için hep aynı yolu izlerler. Çünkü çok sinsi ve zeki hayvanlardır. Düz ayak sevdikleri için geldikleri yoldan geri dönmeyi çok severler ve bu nedenle insan gürültüsünden korktukları için daha çok bizler evlerinde yokken etrafta gezinirler. Evlerimize lağımlardan, su tuvalet giderlerinden, bulaşık veya çamaşır makinesinin atık su giderinden dahi gelebilmektedirler. Fareler daha çok lağımlarda, apartmanların bodrum katlarında insanların tehlike arz etmeyeceği alanlarda yaşamayı tercih etmektedirler. Fakat yiyecek bulamadıkları zaman bir yolunu bulup yaşadığımız dünyaya bir nevi davetsiz misafir olarak girmektedirler.

Üst kısımda bahsettiğimiz gibi çok zeki hayvanlar olduğu için gıda kokularını bir kaç km öteden alabilmektedirler. Öyle ki birde açık tahıl olan erzak depolarımız tamda farelerin sevdiği yiyeceğin bol ama insanın az giriş çıkış yaptığı yerlerdir. Ayrıca fareler çok hızlı bir şekilde üretmektedirler. Bir yılda 40 a yakın yavru fare doğurabilirler. Genelde takım halinde gezen kemirgen fareler insanların kendileri için hazırladıkları tuzağa düştüklerinde ses çıkarmaya yani diğer arkadaşlarını aynı tuzağa düşmemesi için dikkat çekmeye çalışır. Bu nedenle aynı tuzakla birden fazla fare yakalamak olanaksızlaşır. Ayrıca eğer fare hacim kazanmış ve yetişkin bir kemirgen ise onu eczaneden alınan yapışkan tuzaklar ile yakalamak çok zor olacaktır. Ayrıca halk arasında bilindik yöntemler ile hazırlanan ilaç ve tuzaklarda insan kokusunu alan farelerin kendisini tehdit eden tehlikeyi sezerek oyuna gelmediğini biliyor muydunuz? Peki fareler için en uygun çözüm önerisi nedir?

Profesyonel İlaçlama Firmalarından Yardım Alın

Piyasa da pek çok fare ilaçlama firması olmakla beraber halk sağlığı alanında gerekli belgeleri ve izinleri tamamlamış çok az firma vardır. En ilaçlama olarak fare ilaçlama alanında kendimizi modern yöntemler ile her geçen gün geliştirdiğimize inanıyoruz. Sizde fareler ile mücadelede kaliteli ve uygun çzöüm önerileri sunan En ilaçlamadan 7/24 destek alabilirsiniz.

En ilaçlama’yı Diğer Firmalardan Ayıran Nedir?

Çok klişe olmakla beraber deneyimin yaptığımız her işte ne kadar gerekli olduğunu anlatmaya gerek yok diye düşünüyoruz. 16 yıllık ilaçlama sektöründe aktif bir firma olan En ilaçlama siz müşterilerimize gerçek bir hizmet anlayışı vaad ediyor. Ayrıca fare ile mücadelede fareye anında müdahale edebildiğimiz fareyi hemen bayıltacak enjektörlerimizin olduğunu biliyor muydunuz? İşte bizi inovatif ve müşteri odaklı yapan, fare mücadelesi için en iyi firma yapan etmenlerden biri de bu. Şimdi sizde farelerden kurtulmanın basit ve en etkili yolu için bizlere iletişim formlarındaki numaralardan ulaşabilirsiniz.

Eğer ki fareye ulaşamaz isek farenin nerelerde gezdiği ve boyutunu araştırmak için profesyonel fare ilaçlama hizmeti öncesi tespit çalışması yaparak, bu çalışmaya göre ilaçlamamızı gerçekleştiriyoruz. En ilaçlama olarak yaklaşık 16 yıldır bu sektörde her geçen gün daha da büyüyerek, sizlere en yeni teknoloji ile hizmet vermeye devam ediyoruz.