Image module

Fareler vücutlarının özellikleri doğrultusunda kuyruklarının geçebildiği her boşluktan çıkabildiği gibi dolaşım halindeki fareler en az 40 ayrı mikrobu vücutlarının çeşitli yerlerinde barındırırlar. Yaşam alanlarımızda sıkça rastladığımız farelerden kurtulmak kolay değildir. Özellikle ev market vb eşyaların bol ve farelerin saklanmasının kolay olduğu yerlerde profesyonel yardım almak kaçınılmazdır.

Fareler oldukça akıllı 3 cm den 50 cm ye kadar uzanan boyutlarda görülebilirler. Çok hızlı bir şekilde üreyebildikleri gibi yavruları ile birlikte yaşarlar. Çok iyi bir kemirgen olan fareler gıdanın olduğu alanlarda gıda kolilerini/paketlerini kemirerek büyük zararlara yol açabilmektedirler.

Fareler, her türlü insan ve hayvan gıdalarıyla beslenebildikleri gibi, tüm böcek türleri ve suda yaşayan canlılarla bile beslenebilmektedirler. İnsan sağlığı için oldukça tehlikeli olan bu canlılar ofis, depo ve fabrika gibi yerlerde maddi kayıplara da sebebiyet vermektedirler.

Lağım sularında, çöplüklerde de görülen fareler bu tür yerlerden evlere girdiklerinden insanlara temasları durumunda ya da etrafa bıraktıkları salya ya da pislikleri yoluyla birçok mikroorganizmanın etrafa bulaşmasını ve dolaysıyla ciddi hastalıklara neden olabilirler. Bunun yanı sıra kemirgen olmaları sebebiyle etraftaki eşyalara verdikleri zararlarla maddi kayıplara da sebep olurlar. Farelerin dişleri kemirme işinden sonra daha fazla güçlenen bir yapıdadır. Çünkü dişler kendini törpüler ve yenilenir. Bazı fareler kemirdikleri kabloların çıkardıkları yangınlar sonucunda büyük maddi kayıplara neden olmuştur. Psikolojik olarak da insanları etkileyen farelerden kurtulmak alınacak bireysel yöntemlerle mümkün olmamaktadır.

Fare ilaçlaması zor ve hassas olunması gereken bir ilaçlama türüdür. Fare ilaçlaması sadece olan zararlının ortadan kaldırılması ile özetlenemez. Fare çok dolaşan ve logarları sevdiği ve genellikle buralarda yaşadığı için gittiği yerlere beraberinde mikropları da götürür. Bu nedenler hem fare ilaçlamasının yapılması hem de mekanın dezenfekte için ilaçlanması insan sağlığı açısından son derece önemlidir. Fareler gelişigüzel yöntemler ile yakalandıklarında sadece bir zararlıyı yakalamış olursunuz. Oysaki farelerin yapmış olduğu yuvalar ve etrafa bırakıtları dışkıları son derece mikrobik ve tehlikelidir. Ayrıca kullanılan yöntemler arasında öldürülen fareler mekanın çeşitli yerlerine koku ve devamında gözle görülmeyen mikroorganizmalar üretmektedir.

Yaşam alanlarımıza bir şekilde giren farelerin uzak tutulması ve sağlıklı bir şekilde bu sorundan kurtulmak için fare ilaçlama için profesyonel yardım almak şarttır. En ilaçlama olarak fare ilaçlama konusunda uzman ekibimiz mekanınızın hijyen seviyesini en üst noktaya çıkaracak ilaçlamaları sizlere sunuyor. Fareler sezgileri kuvvetli canlılar olduğundan bireysel bir mücadele size epeyi yoracaktır.

Çatı faresi, pamuk faresi, ev faresi gibi türleri bulunan kemirgenlerden bazıları, yalnızca açık alanlarda yaşadığı gibi, çoğunlukla yiyecek bulmak için kapalı alanlara girmektedirler. Fakat sadece yiyeceklerin muhafazası, farelerin ev, ofis, fabrika gibi alanlara girişini engellemez. Bu canlıların yaşam alanlarından uzak durmasını sağlamak için mutlaka fare ilaçlama uzmanından destek alınmalıdır.

Fare ilaçlamada kullanılan İstasyon yöntemi, içerisinde mum bloklar bulunan bir aparattır. Fabrika, bahçe, tarla, bodrum gibi büyük mekanlarda ya da farelerin çok fazla olduğu yerlerde uygulanmaktadır. Fare bu ilacı yedikten sonra su içme ihtiyacı hissedecek ve su içtikleri takdirde zehirlenerek ve öleceklerdir.

Fare ilaçlama konusunda bu ve benzeri pek çok sağlıklı hizmeti En ilaçlama firmasından almak için Bilgi formundaki numaralardan bizlere 7/24 ulaşabilir veya formu doldurarak bizlerden bilgi alabilirsiniz.

Hemen Bize Ulaşın